NADMORSKI PARK KULTURY

BALTIC DRIVE&FLY Festival w 2024 roku odbędzie się w malowniczej lokalizacji Nadmorskiego Parku Kultury w Podczelu, dzielnicy Kołobrzegu położonej bezpośrednio nad morzem. Podczele, znajdujące się około 8 km na wschód od centrum Kołobrzegu i 37 km od Koszalina, jest idealnym miejscem na organizację tego typu imprez. Nadmorski Park Kultury jest znanym miejscem, w którym regularnie odbywają się duże wydarzenia kulturalne i muzyczne, takie jak Sunrise Festival czy Sun Festival, co dodatkowo podkreśla atrakcyjność tej lokalizacji dla organizacji wydarzeń na dużą skalę, takich jak BALTIC DRIVE&FLY Festival.

SUNRISE23-2107-low-DJI_0989

KOŁOBRZEG

Kołobrzeg jest perłą północno-zachodniej części Polski. Zlokalizowany u ujścia rzeki Parsęty, tuż nad Morzem Bałtyckim, otoczony liczną ilością nadmorskich lasów, jest miastem, w którym każdy oddycha pełną piersią.

Historia Kołobrzegu jako miasta uzdrowiskowego sięga XIX wieku – w mieście i okolicach występują znaczne źródła wody mineralnej, solanki oraz borowiny. Kołobrzeg to idealna definicja zdrowej zabawy, a doskonale bawić tutaj można się nie tylko na Sunrise Festival, ale dosłownie na każdym kroku – zabytkowe Stare Miasto, latarnia morska, piękny port, nowoczesne molo i słynny Amfiteatr to miejsca, w których musisz być.

Kołobrzeg dzisiaj to idealne miejsce na fantastyczny odpoczynek oferujące bardzo rozbudowaną ofertę hotelarską i gastronomiczną dla turystów.

DOJAZD

Samochód:

Jeśli na BALTIC DRIVE&FLY FESTIVAL wybierasz się samochodem, najłatwiej dojechać do Kołobrzegu drogą krajową nr 11, która prowadzi z Bytomia do Kołobrzegu (przez Poznań). Kierowcy mogą również wybierać alternatywne drogi, takie jak droga krajowa numer S6 (Szczecin-Gdańsk) lub droga wojewódzka nr 163 w północnej części Polski w zachodniopomorskim, która łączy Wałcz z Kołobrzegiem.

Pociąg:

Dla wszystkich wybierających się na BALTIC DRIVE&FLY FESTIVAL pociągiem zalecamy wybierać przejazdy kolejowe liniami PKP Intercity S.A.. Do Kołobrzegu można dojechać bezpośrednio m.in z takich miast jak: Warszawa, Gdańsk, Poznań czy Wrocław. Więcej informacji na temat dokładnego rozkładu jazdy znajdziesz na stronie: https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/komunikaty/dodatkowe-pociagi-z-kolobrzegu-do-warszawy-i-wroclawia-30-lipca-2018-roku.html

Wspólne przejazdy:

Polecamy również skorzystać z oferty BlaBlaCar, gdzie każdego dnia zamieszczane są ogłoszenia przejazdowe do Kołobrzegu z każdej części Polski. Więcej informacji: www.blablacar.pl.

Samolotem:

Najbliższe lotnisko od Kołobrzegu znajduje się w odległości 90 km w Goleniowie (Solidarność Szczecin-Goleniów, Glewice 1a, 72-100 Goleniów, Polska). To mniej niż godzina jazdy samochodem. Z lotniska do Kołobrzegu kursują autobusy. W pobliżu Kołobrzegu znajdują się 2 lotniska:
Lecha Wałęsy w Gdańsku (230 km, ul. Juliusza Slowackiego 200, 80-298 Gdańsk, Polska) Lotnisko im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (240 km, Paderewskiego 1, 86-005 Biale Blota, Polska)
Z obu lotnisk można dojechać autobusem do Kołobrzegu lub taksówką lub Uber (Gdańsk) do głównego dworca kolejowego i dojechać bezpośrednio do Kołobrzegu pociągiem).

NOCLEGI

Kołobrzeg ma w swojej ofercie bardzo bogatą bazę noclegową. W mieście znajduje się ponad 50 hoteli o wysokim standardzie świadczonych usług oraz kilkaset pensjonatów i kwater prywatnych.

W celu sprawnego znalezienia odpowiedniego miejsca noclegowego, polecamy skorzystać z ogólnodostępnych narzędzi takich jak www.booking.com/Kolobrzeg-Hotele oraz www.trivago.pl/Noclegi-Kołobrzeg.